Kniha návštěv

Datum: 23.07.2013

Vložil: Petra

Titulek: Re: Jak se vám daří?

Ještě jsem tady četla, že si neumíte představit, jak Adámek vidí. To je individuální a nelze si asi na takovou otázku odpovědět. Já sama mám kombinovanou diagnozu, největší problém je u mě degenerace sítnice. Ale mám také další diagnozy a mimo jiné nystagnus, jako Váš Adámek. Můžu tedy napsat, co mi nystagmus způsobuje, protože ho mám velmi vysoký těžkého stupně.Problém mi dělá v tom, že se mi vše, na co koukám třese či třepotá. Můžu kvůli degeneraci sítnice číst jen velmi velké písmo a člověk, který nemá nystagmus toto písmo je schopný číst i z větší dálky, což se mě nedaří, protože i velké písmo se mi různě třepotá. Abych zaostřila a byla schopná číst, musím mít písmo a to i velmi velké blízko u očí. Já tomu říkám, že mám nalepené písmo na oči. Je to jediná možnost, jak číst. Z dálky nepřečtu třeba i velký nápis. Dále mi způsobuje to, že se neorientuji v případě, že je kolem mě hodně předmětů, které se pohybují. Mám problém se orientovat v hloučku různě se pohybujících lidí apod. A pak třeba takové věci jako chůze po schodech, kdy se mi jednotlivé schody (když jsou výrazně označené a ještě je vidím) vlní takže stejně není možné poznat, kde každý schod končí a druhý začíná. Někdy tedy je bílá hůlka nezbytná. Ale jak říkám, mám jiné diagnozy a nystagnus k tomu a to ještě těžkého stupně.
tak přeji hodně sil





Zpět na diskuzi

Kontakt

Janeta Svobodová, DiS.


Anketa

Znali jste význam slova katarakta a hypotonie, než jste přišli na naše stránky?

ANO
91%
1 559

NE
9%
148

Celkový počet hlasů: 1707


Cd

      Dekujeme tete Dagmar za deku z lasky pro Adamka a polstarek pro Kubu.


DĚTSKÉ OKLUSORY

!!!Maminky pozor!!!.

     K dětským oklusorům výrobce dodává samolepky, které se lepí z vrchu, zřejmě pro dobrou motivaci dětí. Musela jsem je nalepit, jelikož si to můj starší syn přál, ale pozor Adámkovi je 8 měsíců a samolepku si pořídil odlepit a strčit si ji do pusy, začal se kuckat a rychlým zásahem mého manžela se naštěstí nic hrozného nestalo. Nalepila se mu na hořejší patro a museli jsme ji odlupovat. Je to velice nebezpečné. Lépe tyto samolepky nenalepovat, hlavně u malých dětí.

 

 


Náš Adámek je šikula, zlomil brýle za 2000,- a to mají být nerozbitné.

Adámek si s tou zlomenou nožičkou málem vypíchnul očičko, jsou nebezpečné.